top of page

Uwaga na fałszywe e-maile z wezwaniem do zapłaty zaległego VAT

Pocztą elektroniczną rozsyłane są fałszywe wiadomości, których autor podszywa się pod Krajową Administrację Skarbową (KAS).Urzędy skarbowe nie wysyłają e-maili z wezwaniem do zapłaty zaległego podatku.Podane w takiej korespondencji numery rachunków bankowych nie należą do urzędów skarbowych.

Do Krajowej Administracji Skarbowej docierają sygnały o podejrzanych wiadomościach e-mail, w których nadawca przesyła wezwanie do uiszczenia zaległego podatku VAT wraz z numerem konta, na które należy wpłacić należności. Tego typu wiadomości są fałszywe i nie zostały wysłane z serwerów Krajowej Administracji Skarbowej.

Otwieranie linków lub załączników zamieszczonych w takich wiadomościach, jak również wysyłanie odpowiedzi do nadawcy, jest niebezpieczne, ponieważ może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem i przekazanie naszych danych nieuprawnionym osobom.


Apelujemy o nieotwieranie linków i załączników z e-maili od nieznanych nadawców, a także nieodpowiadanie na takie wiadomości.


Poniżej przykład e-maila (pisownia oryginalna):

Podatek Vat Witam, przesyłamy wezwanie do uiszczenia zaległego podatku VAT pod grozba kary wynoszacej od 5 tys. do 500 tys. zł okres na wpłacenie zaleglosci wynosi 7 dni roboczych od dnia dzisiejszego Rachunek, na kt?ry nalezy wpłacie nalezny podatek to PKO BP 20 1020 1332 0000 1502 0633 5436 z tytułem zaległy podatek VAT.
Pozdrawiam, Ewelina Kowal Tel. 48 795 223 162 +48 85 652 4110 www.KrajowaAdmlnlstracjaSkarbowa.pl www.kas@mail.pl Podatek VAT.POF.js

Źródło: Ministerstwo Finansów


12 wyświetleń0 komentarzy

Comentarios


bottom of page